Longyi – czyli facet w spódnicy

Pisząc o Birmie nie sposób nie nawiązać do tradycyjnego stroju Birmańczyków. A jest on ciekawy i co bardzo istotne można go spotkać na każdym kroku! Jest to strój nieformalny, ubierany na co dzień. Szacuję, że tak gdzieś z połowa mężczyzn nosiła ten strój.

A czym jest Longyi? Na pierwszy rzut oka wygląda jak spódnica i właściwie czymś takim jest. Standardowe lungi ma 115-120 cm długości, 200 cm obwodu i jest zszyte tak, że przypomina spódnicę. Wiąże się go z przodu na kilka sposobów. Zazwyczaj  sięga do kostek. Najczęściej jest w kolorze ciemnym, z drobnym wzorkiem.

Pierwsze spotkanie z „facetami w spódnicy” było dość zaskakujące, jednak szybko się do tego przyzwyczailiśmy. Czasami można było zobaczyć też pary – ona i on w spódnicy:

Zastępujące spodnie Longyi, wykonane z lekkiego i przewiewnego materiału wydaje się ciekawym ubiorem w gorące dni. Dla Birmańczyków jest bardzo wygodne i praktyczne a dla turysty nadaje się świetnie na ciekawą pamiątkę. Sam nabyłem jedno, obecnie służy mi jako strój podczas prelekcji o Birmie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *