Nalewka imbirowa

Nalewka z imbiru to druga nalewka, którą przygotowałem. Uwielbiam imbir – dodają go do herbaty, potraw oraz robię z niego napar. Nie mogłem nie spróbować zrobić nalewki. Podobnie jak z pigwy wyszła pyszna i jeszcze jest niesamowicie rozgrzewająca.

Składniki:

  • 200 gram imbiru
  • 250 gram cukru
  • spirytus nalewkowy 60%
  • sok z 2 cytryn

Przygotowanie nalewki jest bardzo proste. Imbir trzeba obrać i pokroić na kawałki (nie za duże plastry), następnie zasypać cukrem, dodać sok z wyciśniętej cytryny i zalać całość spirytusem. Na początku całość energiczne potrząsałem każdego dnia aby cukier się rozpuścił. Gdy cukier się rozpuścił nalewkę odłożyłem na około 3 miesiące w ciemne miejsce.

dav

Po 3 miesiącach całość zlałem do butelek filtrując osad na gazie i sitku. Nalewka z imbiru jest gotowa do spożycia! Z racji tego że imbir jest dość ostry w smaku oraz 60% spirytusu picie nalewki z kieliszka to ciekaw przeżycie. Najpierw robi się słodko-ostro w ustach a później rozgrzewa się gardło, przełyk… aż do żołądka. Nalewka nadaje się też jako wyśmienity dodatek do herbaty. Idealny rozgrzewacz na długie jesienne i zimowe wieczory!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *