Tucaman, Posadas, Trynidad i Itapu

Kolejnym miejscem odwiedzonym w Argentynie było miasto Tucaman. Jednak nie ma ono wiele do zaoferowania. W centrum znjaduje się kilka starych budynków oraz wielki park.

Najładniejszy budynek miasta:

  

 

Argentyńska wiosna:

 

Nie znaleźliśmy już tak pysznej wołowiny, ale ta – parilla nie była taka zła:

  

Droga z Tucuman do Posadas zajęła nam 17 godzin. Dopóki się nie ściemniło wyglądała mniej więcej tak. Lekki zakręt był może co 15-20 km 🙂 Dobrze że autobusy w Argentynie są bardzo wygodne. siedzenia są dużo bardziej rozkładane niż u nas i jest więcej miejsca na nogi. Większość autobusów jest dwupiętrowa.

 

Posadas dużo ładniejsze nie było. Miało za to ładny deptak wzdłuż granicznej rzeki z Paragwajem.

 

Jest tam również pomnik Jana Pawła II

 

W Posadas zatrzymaliśmy się głownie po to aby następnego dnia wyskoczyć do Paragwaju i zobaczyć pozostałości dawnych posiadłości Jezuickich. 
Znajdują się ok 30 km od Encarnacion – miasta na przeciwległym brzegu od Posadas. Posadas i Encarnacion są dobrze skomunikowane i można taki wypad zrobić w ciągu jednego dnia.

Pozostałości w Trynidadzie nie są wielkie, ale będąc tak blisko warto było je zobaczyć.

 

 

 

Ruiny kościoła:

 

 

  

Odrestaurowana wieża:

 

Szerszy widok na ruiny:

  

Następnie wróciliśmy do Argentyny i pojechaliśmy do Puerto Iguzau. Miasto połozone jest w pobliżu słynnych wodospadów. Nieopodal znajduje się też ogorman tama Itapu. Zbudowana na granicy Paragwajsko-brazylijskiej. Dostarcza 80% energii dla całego Paragwaju oraz 20% dla Brazylii. Pojechaliśmy ja zobaczyć od strony brazylijskiej a następnie na wodospady iguazu również od strony brazylijskiej.

 

tama produkuje rocznie 14 tys megawatów energii

  

Jest to jedna z największych budowli XX wieku:

 

Całkowita długość to ok 8 km:

 

a wysokość blisko 200 metrów:

  

Jest tam również ciekawy zwyczaj, że każdy pracownik przechodzący na emeryturę, lub przepracowujący 15 lat sadzi drzewo:

 

Pozdrawiam,
Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *