Wieści z Chin

Siedzimy teraz w trzeciej szkole. Jest tu pełno wolontariuszy z Chin, wiec nie mamy tyle uczenia jak w 2 poprzednich szkołach. Dzieci tu nie są nami tak zachwycone jak w dwóch poprzednich szkołach. Spędzimy tu jeszcze pełne dwa dni.

 Wczoraj byliśmy na wycieczce w miescie nie opodal. Miasto może niebyt ładne, ale warto było pojechać. W końcu zobaczyłem herbaciarnie, w których ludzie siedzą i popijają herbatę, coś takiego jak nasze ogródki piwne.

Chiński park

Potem udaliśmy się do Parku. Park był dość stary i troszkę zaniedbały, ale mogłem zobaczyć tam prawdziwe zwyczaje Chińczyków. Starsi ludzie ćwiczyli tance. Kiedy nas zobaczyli około 12 starszych pan, tańczyło dla nas z chusteczkami w rekach. Następnie kiedy poszliśmy dalej, zawołali nas inni ludzie aby dla nas zaśpiewać. Dwóch mężczyzn grało na instrumentach, a 3 osoby śpiewały dla nas chińską piosenkę. Ale to nie koniec atrakcji w tym parku, nieopodal na drzewach wisiały klatki z ptakami. Ptaki ćwierkały a ludzie słuchali ich śpiewu. Oczywiście w parku były jeziora, mostki i herbaciarnie. Ten park był dokładnie taki jak opisują przewodniki, z ta jedna uwaga, ze byliśmy tam jedynymi obcokrajowcami.

Własnie wrzucam zdjęcia do internetu, wiec myślę ze za niedługo jakieś zdjęcia się tu pojawia.

Lukasz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *