Kilka migawek z Wiednia

Przez ostatnio rok byliśmy częstymi bywalcami w Wiedniu. Tym razem postanowiliśmy przyjechać dwa dni przed wizytą u lekarza i trochę pozwiedzać. Wiedeń to piękne miasto. Ścisłe centrum miałem okazję zobaczyć dawno temu, dlatego tym razem głównym celem zwiedzania było zoo a zwłaszcza mieszkające tam pandy!

Zatrzymaliśmy się u znajomych w świetnym miejscu – 10 minut spacerem od Pałac Schönbrunn. Jednak ze względu na nocną podróż, pierwszego dnia udaliśmy się do centrum, zostawiając Zoo na niedzielę. O centrum Wiednia można by pisać wiele. Przepiękny Ratusz, katedra św. Szczepana, Hofburg, kamienice… można tak wymieniać dalej. Nie będę się rozpisywał, gdyż w te miejsca zostały opisane z każdej strony w internecie. Poniżej kilka zdjęć.

Kateda sw. Szczepana
Wnętrze Katedy
Wnętrze kościoła św. Piotra
Wnętrze kościoła św. Piotra
Hofburg – dziedziniec
Centrum Wiednia
Volksgarden
Park Burggarten

Drugiego dnia udaliśmy się do Zoo. Zoo w Wiedniu leży na terenie Pałacu Schönbrunn. Jest to najstarszy i jeden z najlepszych takich obiektów na świecie. W zoo znajdują się setki gatunków oraz tysiące zwierząt a wybiegi są przygotowane takk aby jak najbardziej oddać środowisko naturalne. Jako miłośnik pand oczywistym było, że wizyta przy nich będzie punktem kluczowym. Udaliśmy się do nich zaraz na początku i wracaliśmy jeszcze kilkukrotnie! Były piękne. Prócz pand widzieliśmy pingwiny, tygrysy, słonie, orangutany i wiele wiele innych. Na ternie zoo są też niesamowite pawilony do których można wejść i poczuć klimat np. tropików czy podwodnego świata.

panda
czy pandy nie są słodkie?

Jak wspomniałem zoo znajduje się na terenie Schönbrunn. Pałac i otaczające go ogrody są tak piękne, że poszliśmy tam pochodzić jeszcze o poranku kolejnego dnia.

widok na pałac od strony głównego wejścia
widok od strony ogrodów

Chodzić i podziwiać ogrody można bardzo długo. Naprawdę przepiękne miejsce.

Glorieta

widok na pałac i Wiedeń

Komentarz do “Kilka migawek z Wiednia

  • 13 lutego 2019 o 09:23
    Permalink

    Pałac w Wiedniu wygląda cudownie! Chyba musimy wpisać kolejną wycieczkę do naszego kalendarza i odwiedzić te wszystkie piękne zakątki 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *