Zagadka – Toaleta dla pracowników

Przenieśliśmy się do Shishi aby odbywać praktykę w nowym hotelu. Hotel jest bardzo nowoczesny, dwa budynki po 29 pięter, będą w nim sklepy, restauracje itd. Pokażę kiedyś zdjęcia, ale nie o tym dziś.

W hotelu są też biura. Na 3 i 8 piętrze. Pracuje tam mnóstwo osób, które jak wiadomo mają swoje potrzeby itd. Ostatnio gdy chciałem skorzystać z toalety aż mnie zszokowało. Czasami oglądałem różne absurdalne zdjęcia, teraz miałem możliwość zobaczenia czegoś takiego na żywo.

 

Mała zagadka, co nie gra w toalecie?

 

Niby wydaje się normalna- umywalka i sedes:

 

.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

Jaki jest problem? o co chodzi?

.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

nie ma papieru? to nie to…

.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

.

 

Odpowiedź:

 

.

 

.

 

Toaleta dla pracowników jest… dwuosobowa:

 

 

To była męska, ale panie nie muszą się martwić o samotność, bo ich wygląda tak:

 

Nie wiem dlaczego zbudowali coś takiego w nowym, ogromnym hotelu. Może lubią podyskutować o sprawach zawodowych w toalecie? A może tak raźniej… Jakieś inne pomysły?

Na szczęście toaletę można zamknąć od środka i skorzystać samemu…

Nie pisałem wcześniej, że większość toalet w Chinach znacznie różni się od naszych. To dziura w podłodze… no i dalej już wiadomo co i jak. Oznacza, to że Chińczycy są przyzwyczajeni do kucania i nie zawsze wiedzą co z robić (a właściwie jak to robić) z taką wystającą toaletą. Jak sobie radzą? Wchodzą i kucają na sedesie… Skąd wiem? nie widziałem kucającego tak Chińczyka (na szczęście) ale ślady butów już tak…

Oj dużo rzeczy w Chinach nie rozumiem i chyba nigdy nie uda mi się pojąć.

 

Komentarz do “Zagadka – Toaleta dla pracowników

  • 23 marca 2015 o 16:12
    Permalink

    hej, bardzo się ciesze, ze trafiłam na Twojego bloga! własnie jestem w trasie rowerowej i już za kilka dni dobije do Chin. Umieram ze śmiechu przy Twoich wpisach :))) już się nie mogę doczekać wizyty w Chinach. Pozdrowienia z Wietnamu

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *